Budownictwo to sektor, który musi sprostać stale rosnącym wymaganiom rynku. Postęp w tej branży możliwy jest między innymi dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz programów komputerowych. Model BIM to koncepcja, która całkowicie zmieniła podejście do projektowania i realizacji inwestycji. Umożliwia ciągły dostęp do aktualnych informacji o projekcie i wszystkich kosztach. Przeczytaj dalszą część artykułu i dowiedz się więcej na ten temat!

Kilka prostych zasad na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy świadczącej usługi skanowania 3D, aby faktycznie zarobić na projekcie i nie męczyć się z chmurą punktów.

Zanim zdecydujemy się na zakup działki i/lub przeprowadzenie inwestycji budowlanej, niezbędna jest dokładna analiza możliwości zabudowy na danym terenie. Jest to pierwszy krok przy planowaniu inwestycji budowlanej. Potencjalny teren inwestycji trzeba zbadać pod względem występowania wszelkich potencjalnych zagrożeń, które mogą uniemożliwić realizację inwestycji lub bardzo negatywnie wpłynąć na wartość działki. Nasza firma przeprowadza pełne, profesjonale analizy terenu inwestycyjnego obejmujące: realne możliwości, maksymalne parametry możliwego do zaprojektowania budynku oraz ekonomiczne aspekty opłacalności inwestycji. Na życzenie inwestora sporządzamy specjalistyczny raport, który z pewnością będzie bardzo przydatny w procesie decyzyjnym.

Inwentaryzacja terenów zielonych, zwłaszcza o charakterze zabytkowych zespołów parkowych nastręcza wiele kłopotów naszym Klientom. Żmudny pomiar w terenie w okresie wegetacji roślin, często w terenie o skomplikowanej morfologii oraz sama ilośc drzew do pomiaru wpływa na znaczne wydłużenie czasu przygotowania operatu, wydłużając prowadzenie inwestycji.

W dobie znaczących inwestycji w modernizację, ale i budowę infrastruktury kolejowej, kontrola jakości nabiera zupełnie innego znaczenia. Ciągła gonitwa na budowie, harmonogramy, kosztorysy, opóźnienia kontrahentów, to nie pomaga w utrzymaniu wysokiej jakości. Każdy inżynier jednak wie, że lepiej pomierzyć dwa razy, niż kolejny raz zamówić nową część!

Każdy kto zamawiał elementy wyposażenia domu według indywidualnego zamówienia, wie, że od złożenia zamówienia do jego realizacji może minąć dużo czasu. Każde rozwiązanie, szyte pod potrzeby klienta wymaga odrębnego podejścia oraz dokładnego zwymiarowania przed rozpoczęciem produkcji.

Choć jako Bimtelligent specjalizujemy się w pełnych inwentaryzacjach arch - bud, nie zostawiamy naszych klientów bez pomocy, kiedy trzeba także zinwentaryzaować tylko pewien zakres konstrukcji.

Wykorzystanie techniki skanowania laserowego 3D jest skuteczną oraz efektywną metodą inwentaryzacji zjawisk o charakterze katastrofy budowlanej. W marcu 2020 roku w jednym z miast południowej Polski zawaliła się spora część kaskadowych murów oporowych na stoku przylegającym do przepływającej rzeki.

Właściciel został zobowiązany do dostarczenia ekspertyzy technicznej murów oraz powstałych zniszczeń. Stanowi to podstawę do tego, aby właściwie zabezpieczyć zagrożony budynek położony blisko wyrwy oraz osuwiska, następnie dać podstawę do rekonstrukcji budowli.

W nastęstwie zdarzenia, powstała wyrwa w kontrukcji kilkusetletnich murów oporowych oraz osuwisko, które zagraża budynkowi, zlokalizowanemu w bezpośrednim sąsiedztwie. 

Kongres Nowoczesnego Budownictwa wystartował 12 września '20!